Łapacz snów DIY

Łapacz snów DIY – mój pierwszy, w którym się zakochałam tak bardzo, że ciężko było go oddać. A zrobiłam go w prezencie dla mojej siostry na nowe cztery kąty. Choć w zabobony i tego typu rzeczy nie wierzę muszę przyznać, że łapacz snów jest cudowną ozdobą.

Postanowiłam podejść do sprawy ambitnie i nie robić typowego łapacza z jednego okręgu. Zamarzył mi się bardziej rozbudowany w odcieniach bieli i kremu. Tamborki leżały od września ponieważ wciąż znajdowałam czasu na wyszywanie. Kiedy w moje ręce wpadły cudowne, szydełkowe serwetki robione przez moją św. pamięci ciocię Klarę od razu wiedziałam jak je wykorzystam. Od razu wiedziałam także, że będzie to prezent dla Alicji. Po pierwsze niedawno odebrała klucze do własnego mieszkania a po drugie chciałam żeby otrzymała ode mnie coś co nie tylko upiększy i ociepli sypialnie, ale będzie czymś prosto z  serca nad czym spędziłam wiele godzin. Fakt, że serwetki są po naszej cioci sprawia, że łapacz jest bezcenny.

Jeśli także kochasz tego typu dekoracje zobacz jak w prosty sposób wykonać swój osobisty!

 

CZEGO POTRZEBUJESZ

  • drewniane tamborki
  • szydełkowe serwetki
  • wstążki i tasiemki w różnych odcieniach i o różnej strukturze
  • koraliki i piórka
  • kordonki
  • klej na gorąco

Łapacz snów DIY

KROK 1

Naciągasz serwetki na tamborki tak aby tworzyły sztywną powierzchnię.

Łapacz snów DIY

KROK 2

Odcinasz nadmiar, tak  aby nic nie wystawało. Ja wykończyłam to klejem na gorąco by nic nie puściło.

KROK 3

Układasz tamborki tak jak chcesz aby zostały połączone i sklejasz przy pomocy kleju na gorąco.

KROK 4

Przyszła pora na wstążki. Pocięłam je na równe kawałki. Te cienkie przywiązywałam na supełki grubsze mocowałam przy pomocy kordonka. Widząc ile mam jakich paseczków łatwiej mi było rozplanować ich ułożenie by podobne nie były zbyt blisko siebie.

KROK 5

Kiedy już uda przymocować się wszystkie wstążki i tasiemki trzeba wyrównać. Powiesiłam łapacz na żyrandolu i przycięłam, wstążki by mnie więcej schodziły się w trójkąt.

KROK 6

Na końcu przyszła pora na piórka i koraliki. Nie chciałam ich zbyt dużo – chciałam by jedynie były akcentem, ale można przygotować ich znacznie więcej lub np. nawlec koraliki na całej długości. Tutaj wszystko zależy od wyobraźni i oczekiwań.

Łapacz snów gotowy do zawieszenia. Obojętnie czy wierzysz, że odpędzi od Ciebie złe sny czy nie może być cudowną ozdobą, która wprowadzi do wnętrza troszkę stylu „boho” i tym samym ociepli je. Jeśli tak samo jak ja masz serwetki wykonane przez bliską osobę będzie to doskonały sposób na ich wyeksponowanie, a sama dekoracja znacznie zyska na wartości. Pora na Ciebie – kombinuj! Możesz przygotować łapacz z jednego tamborka lub zamiast je łączyć powiesić na ścianie kilka osobno. Możesz poszaleć z kolorami i przywiesić do tasiemek co tylko chcesz. To bardzo prosty sposób na stworzenie ozdoby jedynej w swoim rodzaju. Za jakiś czas będę robić łapacz do pokoju córki – już mam na niego plan.

 

Łapacz snów DIY

 

2 myśli w temacie “Łapacz snów DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry