Mały przedpokój – jak go urządzić?

Mały przedpokój – jak go urządzić?

Jest w domu takie miejsce, które jest wizytówką – zaglądają do niego kurierzy, listonosz i pan od licznika. Wiatrołap, przedsionek, przedpokój, hall – nazw tego pomieszczenia jest wiele. W końcu zaaranżowałam to miejsce tak, że nie wstyd mi kiedy ktoś niespodziewanie zadzwoni do drzwi.

Naprawdę żałuję, że w tym całym amoku nie zrobiłam zdjęcia obrazującego sytuację PRZED. Wprowadzając się prawie dziesięć lat temu, na ścianach założyliśmy panele ścienne zdemontowane z innej części, na podłodze jasno-rude gresowe płytki. Po kilku latach złośliwy wiatr wyrwał nam drzwi, a że rodzice akurat zmieniali wzięliśmy od nich stare-spadkowe brązowe plastiki. Panele tu i ówdzie spuchły od niezidentyfikowanej wilgoci, okno było nieotwierane ale za to drzwi były już tak wypaczone, że doskonale dawały radę z wietrzeniem nawet gdy były zamknięte. Nie mogłam na to patrzeć i 3 lata temu pomalowałam wszystko na biało. Przez chwilę było ładnie, ale potem wszystko zżółkło, drzwi wypaczyły się jeszcze bardziej, a płytki popękały. Niedawno powiedziałam BASTA!

Zwlekałam z tym bo zawsze był inny wydatek, bo w sumie jakoś dawałam radę, ale tak na serio było mi wstyd za każdym razem gdy ktoś musiał tam wejść. Od początku chciałam, by to pomieszczenie w końcu wydawało się bardziej przestrzenne, jasne i świeże. Zaczęliśmy od wymiany okna i drzwi. Okno w końcu takie, które się otwiera i drzwi takie co się w końcu zamykają ?

Ściany pomalowaliśmy farbą ceramiczną Magnat ceramik w kolorze Srebrzysty Granit – farba ta podobno nie absorbuje zabrudzeń i trudnych plam. To się jeszcze okaże z biegiem czasu. Dobrze jest jednak czytać wszystko dokładnie ponieważ producent owszem daje taką gwarancję, ale utwardzenie i odporność powłoka nabywa po 3-4 tygodniach – do tego czasu warto uważać.

Na podłodze położyliśmy panele. Szukaliśmy takich, które będą miały strukturę drewna, będą odporne na ścieranie i nie będą kosztowały milionów – znaleźliśmy w sieciówce panele Artens Dąb Comano. Wybraliśmy panele z jednej prostej przyczyny – to musiało być coś co będziemy potrafili zrobić sami.

Wykończenie ścian przy suficie było chyba największym wyzwaniem. Okazało się, że to co wydaje się być kwadratem wcale nim nie jest co w praktyce oznaczało, że nie ma tam żadnych kątów prostych. Wybraliśmy listwy styropianowe, które zamaskują milion budowlanych niedoskonałości. Po zniszczeniu 2 metrów listwy okazało się, że skoro brak kątów prostych to i listwy trzeba docinać na chybił trafił. Ja spasowałam – moja wyobraźnia przestrzenna nie dała rady ? Ale Tomasz się nie poddał, a efekt końcowy zaskoczył nawet mnie samą.

Kaloryfer już dawno zapomniał co to kolor biały, dlatego potraktowaliśmy go farbą do kaloryferów, dzięki czemu zyskał nowe życie.

Najważniejszym elementem tego wnętrza jest siedzisko, które wykonałam sama ze starej komody, oraz klocki Home, które zakupiłam lata temu. Na parapecie stanęły sztuczne Fejki z Ikei – dość mam już wydawania kasy na żywe kwiaty, które w formie buntu postanowiły mi zdychać już po tygodniu – te są na razie jedynymi, które toleruje bo wyglądają wyjątkowo prawdziwie.

Sami zobaczcie jak zaaranżowaliśmy naszą 4 metrową wizytówkę domu.

 

Meble i dodatki

Szafka na buty – Ikea Hemnes – 399 zł

Lustro – Pepco 24,90

Drewniany domek z imionami – http://drewnianedodatki.pl/

Plakat z zasadami – http://www.boombom.pl/

Włączniki i gniazdko – Leroy Merlin 35 zł/sztuka

Wieszak – Ikea Hemnes – 199 zł

Wycieraczki – gumowe imitujące drewno – Leroy Merlin – 40 zł/szt.

Betonowa zawieszka – Pepco – 4,90/szt

Sztuczne rośliny – Ikea Fejka – 15,90/szt

Kostki – Pepco – kupione 100 lat temu ?

Poducha na siedzisko – realizacja Lniany Dom o ceny należy pisać indywidualnie bo zależą od tkaniny  (więcej na ten temat będzie we wpisie z siedziskiem) ?

 

10 myśli w temacie “Mały przedpokój – jak go urządzić?

  1. Ja Ciebie Patrycjo podziwiam najbardziej za to, że Ty sama bierzesz sprawy w swoje ręce, nie narzekasz, nie marudzisz tylko idziesz i sama albo przy pomocy domowników tworzysz i czarujesz Wasze gniazdko, Wasz dom. Zaskakujesz wykonaniem wielu rzeczy, a sypialnia jest tego najlepszym przykładem. Zuch Kobieta z Ciebie 🙂

  2. Ja idąc za Twoim przykładem, stwierdziłam, że też dam radę sama zrobić remont. Zamówiłam panele Panespol imitujące beton (łatwy montaż, spoko cena, piękny wygląd). Dlugo szukałam jakiegoś dystrybutora na szczęście znalazłam Phoenix Distribution i od nich zamówiłam. Zrobilam cudny przedp;okoj w stylu loftowym – SAMA!

  3. Czy farba na żywo jest taka jasna jak na zdjęciach czy ciemniejsza?

  4. A czy jest to kolor bardziej ciepły czy zimny? Jest jasny czy raczej ciemny?
    Zastanawiam się między tym a Light Grey Beckers.

  5. Subiektywne odczucie – dla mnie jest jasny – nie jest typowo zimny nie wpada w błękity ani nie jest typowo ciepły wpadający w beże. Jak dla mnie to idealna szarość 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry