Ozdoby wielkanocne – pastelowe jaja DIY.

Ozdoby wielkanocne – pastelowe jaja DIY.

Pastelowe dekoracje wielkanocne były u mnie hitem w zeszłym roku. Trzeba jednak im oddać, że są ponadczasowe a ich wiosenny charakter doskonale oddaje klimat świąt. Zobacz jak szybko i tanio stworzyć pastelową aranżację.

Styropianowe jaja i zajączki to koszt około 35 złotych. Pastelowe kolorki uzyskałam dzięki rozlaniu do trzech pojemniczków białej farby akrylowej i dodania do nich farbek (obojętnie czy masz farby do malowania palcami czy plakatówki). Jaja ustawiłam na wykałaczkach wbitych w  świeczki. Dzięki temu łatwo się malowało i mogły spokojnie schnąć.

Girlanda to bardzo łatwa i szybka w przygotowaniu ozdoba. Potrzebujesz szary papier z którego wytniesz trójkąty – ich rozmiar zależy od Ciebie. Brzegi wykończyłam samoprzylepną koronkową taśmą (sklepy typu „chińczyk” 5 zł) a aplikację wykonałam drukując zarys zajączka na białej kartce i wycinając go. Możecie wykonać girlandy w każdym pożądanym kolorze i z różnymi aplikacjami. Wystarczy trójkąty umocować na sznurku w równych odległościach. Postanowiłam przemalować również stary koszyk resztką pastelowo-zielonej farbki i przystroić go taśmą.

Fajny pomysł na zabawę z dziećmi, kreatywne spędzenie czasu i tym samym przygotowanie się na przyjęcia uszatego gościa. W końcu nie ma nic lepszego niż ozdoby DIY.  Zatem podwiń rękawy i do roboty – niechaj i u Ciebie zawitają pastelowe jaja – ozdoby wielkanocne DIY ?

Jeden komentarz do “Ozdoby wielkanocne – pastelowe jaja DIY.

  1. Prosto i z klasą , pieknie . U mnie jednak córki uwlbiaja duzo i koloorowo . Ale girlandy na pewno zrobir 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry