Podłogi Quick-Step – inspiracja i innowacja.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak powstają podłogi? Jeśli wydaje Ci się, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego to za chwileczkę wyprowadzę Cię z błędu. Podłogi Quick-Step są nie tylko inspirowane otaczającym światem, ale także tworzone przy pomocy innowacyjnych technologii. Przecież podłoga jest podstawą wnętrza, dlatego wybór odpowiedniej jest bardzo ważny.

Przyznam szczerze, że nigdy nie patrzyłam na podłogę w taki sposób. Widziałam tylko wzór, który podobał mi się mniej lub bardziej. Tekstura była sprawą drugorzędną, ewentualnie interesował mnie stopień ścieralności. Kiedy na spotkaniu z marką Qucik-Step dyrektor artystyczna Oke Nollet opowiadała o procesie powstawania konkretnych wzorów zrozumiałam, że to coś znacznie więcej.

Podłogi Quick-Step

Po pierwsze: inspiracja

Niezależnie od tego czy chodzi o nową kolekcję ubrań znanej marki modowej czy o nowe trendy w branży wnętrzarskiej wszystko zaczyna się od inspiracji. Bez inspiracji nie zacznie się żaden proces tworzenia. Zebranie pomysłów, burza mózgów i wybór projektów, które zgodne są z aktualnymi trendami a jednocześnie staną się ponadczasowym klasykiem. Głównymi inspiracjami są niezmiennie pozostają wybiegi modowe, które dają początek niezwykłym kolekcjom w wielu innych branżach, także wnętrzarskiej.

Po drugie: oryginał

W przypadku podłóg winylowych i laminowanych ważne jest znalezienie idealnego oryginału. Wybiera się gatunki drewna odpowiadające kolorem i strukturą , które staną się bazą do dalszej pracy, a w efekcie powstaną wzory, które znajdziemy w sklepie. Oczywiście jest to w jakiś sposób wybór subiektywny i zależy od osoby, która  w danym momencie nad tym pracuje, ale wybór wzorów jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Po trzecie: cyfrowe rzemiosło

Idealne oryginały są prototypami, które trafiają do pracowni projektowej. To tam godzinami opracowuje się cyfrowo wzory podłóg. Nic nie jest tam przypadkowe – struktura, sęki, pęknięcia – ich ilość, proporcje – wszystko to starannie jest optymalizowane by nasza podłoga była idealna.

Po czwarte: kolor

Znalezienie idealnego połączenia kolorów to kolejny długotrwały proces. Świat to kolory – miliony pigmentów – dobór tych właściwych wcale nie jest tak oczywisty. W poszukiwaniach często poszukuje się właściwej barwy w przedmiotach codziennego użytku np. lakieru do paznokci. Kiedy trafimy na ten idealny zaczyna się praca w laboratorium.

Po piąte: innowacja

To właśnie innowacyjne podejście pozwala tworzyć produkty, które są oryginalne i wyróżniają się na tle konkurencji. Quick-Step wprowadza unikalne rozwiązania i techniki pozwalające na uzyskanie efektów, które w ostatniej fazie pomogą nam stworzyć wnętrza niebanalne.

 

Każdy z nas wie o tym, że są podłogi drewniane, laminowane czy winylowe. Większość osób stosuje jednak podział na te prawdziwe (czyt. drewniane) i sztuczne (czyt. wszystkie nie drewniane). Większości wydaje się, że te „sztuczne” są po prostu gorsze i tańsze a na te „prawdziwe” zwyczajnie nie każdego stać. Nic bardziej mylnego. Dobrej jakości podłoga laminowana czy winylowa jest droższa niż złej jakości drewniana.

PODŁOGI LAMINOWANE –  składają się z 4 warstw. Na samym dole znajduje się warstwa stabilizująca, zapobiegająca wypaczeniu, kolejno odporna na wilgoć płyta wiórowa HDF, warstwa wzorzysta czyli fotografia prawdziwego drewna lub ceramiki wykończona żywicą i na samej górze powłoka odporna na ścieranie

PODŁOGI WINYLOWE – składają się z 5 warstw. Na samym dole znajduje się winylowe podłoże, które nie tylko jest odporne na wilgoć ale także zapobiega wypaczeniu.  Kolejno mamy do czynienia  z dodatkową warstwą stabilizującą z włókna szklanego. Trzecia warstwa to winylowy rdzeń nie tylko wodoodporny ale również dźwiękochłonny. Przedostatnia to winylowa drukowana warstwa dekoracyjna o autentycznym wyglądzie i na końcu wykończenie warstwą ochronną.

PODŁOGI DREWNIANE – podstawą drewnianej podłogi jest podłoże fornirowe zazwyczaj sosnowe lub świerkowe zapobiegające deformacjom. Rdzeń podłogi to drewno kauczukowe lub sosnowe, czasami płyta HDF nadający stabilność. Warstwa dekoracyjna to starannie wyselekcjonowane lite drewno pokryte warstwą wykończeniową, która to składa się aż z siedmiu warstw wodnego lakieru oraz dwóch warstw oleju. Podłoga drewniana może być szlifowana i odnawiana co jest jej wielkim plusem.

Podłogi Quick-Step

TRENDY QUICK-STEP 2018

Wzory jakie pojawią się w tym roku w ofercie zapierają dech w piersi. Zarówno miłośnicy jasnych, skandynawskich wnętrz jak i przepychu i bogactwa znajdą coś dla siebie.

Z całą pewnością innowacyjnym produktem, który jest bardzo interesujący jest LAMINAT ELIGNA DĄB ZŁOTY „Na wybiegach całego świata zaczęły pojawiać się połączenia złota z różnymi odcieniami brązu. To sprawiło, że sama zaczęłam szukać równowagi między tymi barwami – rozwiązania, które idealnie łączyłoby się z teksturą drewna” mówi Oke Nollet. I w takim właśnie procesie poszukiwań powstała podłoga laminowana Eligna Dąb Złoty – podłoga inspirowana trendami z wybiegów i lakierem do paznokci. „Aby dobrać właściwe odcienie złota i brązu zastosowaliśmy kilka rodzajów złotych lakierów do paznokci wprost na gotowe panele. Po odnalezieniu idealnego odcienia projekt został przekazany do laboratorium gdzie zostało opracowane 50 pigmentów, z którego wybrano jeden idealnie pasujący do naszego laminatu. Złoto musi błyszczeć – dlatego wzbogacono lakier świecącymi drobinkami, ale w taki sposób by ten efekt nie był dominujący” – opowiada Oke Nollet.

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

 

Kolejnym flagowym produktem na ten rok jest podłoga winylowa AMBIENT MARMUR CARRARA BIEL. Podłoga inspirowana kamieniem jest doskonałym jego naśladowcą. Odporność na ścieranie i wilgoć sprawia, że doskonale nadaje się do kuchni i to właśnie ten wzór widziałabym w swojej kuchni po zmianach. Rozmiar i dyskretne łączenia sprawiają, że wyglądają na prawdę bardzo prawdziwie. Doskonała alternatywa dla drogiego, ciężkiego i zimnego kamienia.

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

 

Miłośnicy ciemnych akcentów również znajdą coś dla siebie. Wzrok przykuwa drewniana podłoga PARKIET PALLAZZO DĄB NOCNY OLEJOWANY. Choć jestem miłośnikiem jasnych kolorów to podłoga ta mnie zachwyciła. Podziwiam osoby wybierające tak ciemne wzory do swoich wnętrz bo zaaranżowanie wnętrza ciemnymi kolorami jest o niebo trudniejsze niż ubranie go w biel. Parkiet palazzo przede wszystkim przyjemnie się dotyka i jest to zdecydowanie podłoga na której można leżeć rozkoszując się jej strukturą.

Podłogi Quick-Step

 

Kolekcja Palazzo, z długimi i szerokimi panelami, została poszerzona o nowy wzór: ciemno-brązowe panele Midnight Oak. Inspiracją dla tej podłogi jest dąb bagienny – rzadki gatunek drzewa, który swój niezwykły wygląd zawdzięcza naturalnym procesom chemicznym. W zależności od tego, jak długo dąb poddawany jest warunkom naturalnym (czasami nawet tysiące lat), garbniki drewna różnie reagują na żelazo i minerały znajdujące się w bagiennym podłożu. Wynikiem procesu jest głęboki, ciemny kolor z szeroką gamą żywych odmian kolorystycznych.

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

 

Jaką podłogę chciałabym położyć u siebie? Zdecydowanie moje kroki skierowałam od razu w stronę PARKIET INTENSO DĄB TRADYCYJNY OLEJOWANY. Kolor, struktura i jodełka – wszystko jest tam wręcz idealnie dopasowane do moich oczekiwań.

Podłogi Quick-Step

 

Myślę, że mimo iż branża podłóg jest bardzo bogata we wzory, struktury czy stosowane materiały nowości Quick-Step na 2018 rok zauroczą nie jednego.

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

 

Spotkanie z marką to nie tylko zapoznanie się z nowościami i procesem jaki towarzyszy podłodze od pomysłu do realizacji. Miałam okazję wziąć udział w warsztacie, dzięki któremu podłogowe aranżacje będą pięknie prezentować się na blogowych zdjęciach. Na wybranym kawałku podłogi mogliśmy tworzyć aranżację z dziesiątek cudownych przedmiotów. Brudny róż, parkiet intenso dąb tradycyjny i złote dodatki – zdecydowanie ciepły klimat udało mi się stworzyć wspólnie z Kasią z Conchita Home oraz Dagmarą z ForElements

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

Podłogi Quick-Step

 

5 myśli w temacie “Podłogi Quick-Step – inspiracja i innowacja.

  1. Uwielbiam podłogi quick step, sama mam jedną – białą i jestem mega zadowolona.

    Świetny artykuł!

  2. Ja zakochałam się w białym dębie olejowanym. Szkoda, że rok temu go nie było ?
    Miło było Cię poznać. Pozdrawiam Ania

  3. Mnie również było bardzo miło 🙂 No niestety właśnie istnieje obawa, że za rok znowu wejdzie coś co zauroczy a podłoge raczej robimy na lata 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry