PUFA – praktyczny mebel dla każdego – wyniki konkursu GALA COLLEZIONE

PUFA – praktyczny mebel dla każdego – wyniki konkursu GALA COLLEZIONE

Miękki, niski, wyściełany taboret obity w całości. To nic innego jak pufa a właściwie puf, bo tak poprawnie według słownika poprawnej polszczyzny brzmi spolszczona nazwa tegoż mebla.

Pufy mogą być różne, większe lub mniejsze, niższe, wyższe, tapicerowane ozdobnymi pinezkami lub w całości obite tkaniną. Mamy pufy worki wypełnione granulkami ze styropianu i pufy ze schowkiem. Może służyć jako ozdoba, podnóżek lub schowek. Pufa a właściwie puf nie jedno ma imię.

Jeszcze nie tak dawno w każdym szanującym się mieszkaniu stała ława, wersalka, dwa fotele i… dwa pufy. Owe pufy zazwyczaj miały w sobie schowek. Większość szanujących się rodaków trzymała tam lokalne piątkowe gazety i program telewizyjny. Oczywiście koniecznie tkanina obiciowa ta sama co w przypadku tapczanu/wersalki. Pominę fakt, że w gościnnych pokojach w blokowych mieszkaniach mimo nie wielkiego metrażu wchodziła jeszcze sporych rozmiarów fornirowana meblościanka, kwietnik od podłogi do sufitu i dywan udający perski. Wracając jednak do bohatera dzisiejszego wpisu czyli pufa… ten niepozorny mebelek często stawał się obiektem kłótni i wielu dyskusji… był to bowiem mebel idealny… pod nogi. Fotel nigdy nie spełniał swojej roli bez pufa. Relaks liczył się tylko wtedy, kiedy domownicy mogli wyciągnąć się przed tv z nogami na pufie. Jeśli z jakiś przyczyn w domu była tylko jedna pufa to sami rozumiecie. Właściwie to ta epoka doskonale ukazuje dlaczego mówimy pufa a nie puf 😉

Historia pokazuje, że pufa/puf to bardzo przydatny i praktyczny mebel. Choć był czas, że troszeczkę o nim zapomnieliśmy to teraz przechodzi swoje odrodzenie. W nowoczesnych salonach duże pufy mogą służyć nie tylko jako dodatkowe siedzisko w razie nagłego przypływu sporej ilości gości, ale również jako stolik kawowy. Wystarczy nakładka w postaci szyby lub pleksi i gotowe. Doskonale uzupełnia nasz zestaw wypoczynkowy, np jako podnóżek do fotela, który nie posiada go w zestawie. Trzeba przyznać, że ten niepozorny, prosty mebel ma więcej funkcji niż nam się wydaje.

Gala Collezione w swojej ofercie ma pufy o różnych gabarytach i kształtach jednak moje serducho skradły proste pufy w kształcie kostek. Wszystko za sprawą tkanin i wzorów. Jeśli czytaliście wpis dotyczący foteli tej marki i oglądaliście nasz film to wiecie, że nagrodą w konkursie była właśnie taka pufa z poduchą do kompletu. Osobiście wybrałam dla Was wzór i mam nadzieję, że nasza zwyciężczyni będzie zadowolona. Chciałabym jednak pokazać Wam pozostałe wzory, które zostały wybrane w konkursie zorganizowanym przez Gala Collezione wiosną ubiegłego roku pod tytułem „Zaprojektuj tkaninę na poduszkę w stylu Young i Glamour”. Wzięło w nim udział blisko 200 młodych, obiecujących polskich projektantów.

CELESTE – autorką projektu tkaniny jest Alicja Grabowska

PASTELOWY PODMUCH – autorką projektu jest Daria Krawczyk

GRAVITY – autorką projektu jest Olga Marcinkowska

DOODLE – autorem projektu jest Dawid Celek

 

Jeśli już pozachwycaliście się wzorami i kolorystyką to teraz czas na gwóźdź programu czyli ogłoszenie wyników naszego konkursu. Przypomnę, że aby wziąć udział wystarczyło odpowiedzieć na pytanie konkursowe zadane w filmie w tym oto wpisie => tutaj. Miałyście napisać w komentarzach pod tym wpisem jak relaksujecie się w swoich domach, czego do relaksu Wam potrzeba a czego musicie się pozbywać. Wasze odpowiedzi były często bardzo twórcze i zaskakujące. Jednak jest coś co je łączy. Każda z nas – obojętnie czy ma jedno, dwoje czy troje dzieci, obojętnie czy mieszka w małym mieszkaniu czy w dużym domu, prowadzi firmę czy pracuje na etacie – każda z nas bez wyjątku potrzebuje relaksu, potrzebuje chwili na regeneracje, zebranie myśli i sił na kolejny nie łatwy dzień. Kobieta – wielozadaniowe stworzenie, które jednak potrzebuje chwili wytchnienia i spokoju. Wasze odpowiedzi czytało się z ogromną przyjemnością. Wybranie tylko jednej odpowiedzi było bardzo trudne. Takie są jednak zasady i wygrać może tylko jedna z Was. The winner is… INKA KRZYMIŃSKA… za wyobraźnię, lekkie pióro, i moją słabość do przedwojennej Warszawy.

Jeszcze raz dziękuję za udział w konkursie wszystkim, byłyście wspaniałe. Niebawem kolejne niezwykłe konkursy :*

Ps. Inka Krzymińska proszona o kontakt na priv fp Ładnej Chaty 😉

 

 

Jeden komentarz do “PUFA – praktyczny mebel dla każdego – wyniki konkursu GALA COLLEZIONE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry