Świąteczna gwiazda z gałęzi

Świąteczna gwiazda z gałęzi

Święta nazywane zawsze „gwiazdką” nie mogą obyć się oczywiście bez… gwiazd! Świąteczna gwiazda z gałęzi zajmie Ci 15 minut i będzie doskonałą ozdobą zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz.

To gwiazda Betlejemska doprowadziła Trzech Króli do nowonarodzonego Jezuska. Kształt gwiazdy jest nieodłącznym symbolem świąt Bożego Narodzenia i twierdzi tak aż 60% badanych. W tym roku mam na ich punkcie hopla i zapewne w okresie świątecznym będzie ich dookoła mnie całkiem sporo. Jak zwykle okazuje się, że najprostsze rzeczy są najlepsze.

CO BĘDZIE POTRZEBNE?

  • gałęzie z przydomowego ogrodu (ja wykorzystałam te cięte po lecie w sadzie)
  • sznurek jutowy
  • lampki choinkowe
  • 15 minut wolnego czasu

Ułóż na podłodze kształt gwiazdy, zwiąż jutowym sznurem ze sobą końce i miejsca łączeń a następnie owiń całość lampkami choinkowymi. Tadam!!! I już – twoja pierwsza gwiazda z gałęzi gotowa!

Na razie stoi w miejscu raczej przypadkowym ponieważ dopiero z całą resztą stworzę jakąś kompletną całość.  Już nie mogę doczekać się drzewka, zapachu, bombek i poduszek w renifery. Uwielbiam ten czas i choć u mnie w domu zawsze tradycyjnie choinkę ubierało się rankiem w dzień Wigilii to ja tą tradycję akurat złamałam i zawsze robię to dzień przed Mikołajkami. W tym roku planuję to zrobić 3 grudnia 🙂

 

 

 

Jeden komentarz do “Świąteczna gwiazda z gałęzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry